שנת 2014 : אל תטעו שוב להחליף אמונה בהנחיה

שנת 2014 היא שנת טלטלה שאמורה לחולל בכם ניסים ונפלאות. חלקכם עדיין משייט בים מבועת, מפוחד מרגיש שעולמו נטרף ורב החובל אינו בנמצא. לעומת זאת ישנם אחרים כעת, שחשים שלווה וידיעה שקטה, כי גם אם ציון הדרך הבא טרם התייצב הוא, עדיין שקט אופף אותם כי הם כבר מנווטים את ספינתם.

זהו שלב של ליבון ,חידוד ודיוק של דרך, של תנועה חדשה, שמה שמאפיין אותה הוא חסרונו של מאמץ.

המציאות נגזרת מההישגים שהושגו. כשנשמה מגיעה לרמת הסתנכרנות עם הרצונות והתכניות הנעלות שלה, היא מגיעה לשלב בו היא ממשיכה לפעול דרך החומר אך ברמת מאמץ שונה לחלוטין. אחיזתה בחומר משתנה. אלו הן נשמות שעוברות מימד, מדחיסות ופיזיות שכרוכות היו במאמץ יותר גדול, לרמת "שיוט" שנישאת על גלים אנרגטיים שאין צורך להזין אותם בדלק כל העת.

כעת ניתן לסמוך על החיבור העמוק עם הנשמה, שרצונה קל יותר למימוש דרך החומר. שילוב ידיים עם הרוח הוא חסר מאבקים וויכוחים, אין צורך לסחוט את עצמכם כדי לקבל תפוקה נאותה. כמובן שהדבר מתאפשר בעבור אלו שפותרים את פחדיהם העמוקים ביותר.

                                                                             ברמה המדינית

אתם צפויים להמשך גילויים של אירועים, הסכמות ושחיתויות, שנחתמו מאחורי גבכם, גם לגבי מה שחשבתם שאתם כבר יודעים עליו הכל. חלק מהסכמות אלו נחתם לפני שנים רבות, והמנהיגים שלכם מעבירים אותן בסתר מתחת לשולחן מדור לדור. המדובר לא רק בשימור נתח שלטוני אלא ביכולת השפעה על עתיד המדינה למשך דורות ארוכים.

הסכמות עבר אלו שיתקו את יכלתכם לנוע במרחב חפשי יותר.

גילויים אלו יעמידו את המשך קיומה של ממשלתכם בסכנה ופה עליכם להיות עירניים. אפשרות התפרקות הממשלה עלולה לעורר בכם פחדים רדומים לגבי ההמשכיות, לגבי סכנת התפרקות כללית שתאחז בכם, כפי שקורה לחלק מעמי האיזור.

אתם תחששו מסחף לקיצוניות ויהיה עליכם להפעיל את כובד משקלכם כנגד פחדים אלו, כדי שממשלה חדשה תקום ברוח חדשה, שמאמינה בכוחו של האחד להיות שותף אמיתי ולהשפיע, כך שכוחות קיצוניים לא ימשכו אתכם לקצוות.

אם תאפשרו לממשלה להתפרק צפויה לכם טלטלה, אך אז יוכלו לקום מבינכם אנשים צעירים וותיקים גם יחד, שיזהו את הסכנה להקצנה ויציעו רעיונות וכיוונים חדשים לליכוד השורות.

 אם כך יקרה, צפויה לכם התפצלות, התפרקות וטלטלה לצורך התלכדות מחודשת אל עבר הנהגה מתאימה יותר. אם תאפשרו את ההתפרקות הזו יהיה זה הכרחי כדי שתחשפו את המשקעים החסויים הללו של "בנים ממשיכים", כך שטובתו של העם באמת תהיה מול העיניים.

מבחינה תרבותית- תגלו ארכיון מסמכים עתיקים ומענינים, שלא היו זמינים לציבור, יחשפו פריטי מידע מאוד מענינים על עמכם.

מבחינה כלכלית- תעברו מהפכה עם (ואם) נפילת הממשלה ובהתחלה תפחדו להיבלע במהפכה זו והמנהיגים ימשיכו להפחיד אתכם בטחונית וכלכלית.

אולם- אם יהיה לכם האומץ לגלות את האופק מאחורי האפלה, תגלו כי מחכה לכם יבשה בטוחה מעבר לסערות.

שנת  2014 מבקשת מכם זיהוי: כמו מבקשת את מספר תעודת הזהות שלכם כדי לוודא שאתם משתתפים בתכנית. והזיהוי אומר שמשהו בתוככם שעדיין מחפש, שואל שאלות ובודק, יודע שיש לצאת לפעולה ולהתבטא באופן פרקטי, אבל אותה "קופסת מסתורין"  זו לא תתגלה לכם באמצעות השכל.

לשכל אין נגישות למקור הידע הזה, אין לו יכולת להעריך אותו ובוודאי שאין לו את האפשרויות להשתמש בידע זה ולגלות לכם מה עליכם לעשות, איזה כיוון לקחת או לנטוש.

אותה פעולה שמתבקשת במציאות, תתגלה לכם בדרך החדשה שאתם חוקרים ומפתחים: והיא הדרך האינטואיטיבית, דרך התודעה המתרחבת, דרך שנחקרת ונלמדת באמצעות מרכזי מוח שאתם לומדים להשתמש בהם, דרך של יצירת שותפויות חדשות בין חלקי מוח שונים שלכם. יש מי שיקרא לזה תקשור. בשבילינו אתם מצטרפים לחלקים הגבוהים והמעודנים שלכם, שאף פעם לא היו נפרדים מכם אך היום יותר מתמיד מבקשים להיות פעילים יותר, ואפילו דומיננטים.

איך לעשות את זה? איך לעבור ממחשבה שכלתנית לידיעה מוכוונת פנים?

הרחיבו  את עבודת התודעה שלכם לתרגול יומי: בו אתם יוצרים קשר עם רטט הנשמה. צרו קשר תודעתי עימה, עד אשר תחושו בתוככם שאתם היא. אתם תדעו זאת כשהתחושה הפנימית שלכם תשתנה וכשתחושת שלווה עמוקה תעטוף אתכם, כשתרטטו קרוב לרטט הקוד הנשמתי שלכם.

 כתבו מידי יום מספר עמודים של כתיבה אינטואיטיבית. לא תחפשו שם אמת או בדיה. אתם סוללים את הדרך אל ההכרה האמיתית של הדואליות שלכם לא ממקום של פיצול אלא ממקום של הצטרפות  והביטוי של הרוח המצטרפת יבוא דרככם בכתב. חלקכם ירצו אולי לשיר את זה, לצייר את זה, לדבר את זה, לרקוד את זה…כל דרך ביטוי יצירתית שתנבע מתוככם בתקופה זו -עקבו אחריה.

אל תזלזלו, אל תשפטו ואל תבדקו עם אחרים "אם זה נכון או לא נכון.".עקבו אחר זה -אם היא נובעת מתוככם היא שלכם.

הפעם אתם מחפשים לכם מלווים כמורים, ולא מנחים שאומרים לכם מה לעשות. נגמר הסיפור בו "אומרים לכם מה לעשות". מורים רוחניים אמיתיים יציידו אתכם בכלים ויצעדו לאחור, מתבוננים על הדרך שלכם ,כשהם נותנים לכם רוח גבית ,ולא מתערבים או אומרים לכם מה נכון לעשות.

הרבה מכם מרגישים אבודים בתחום התעסוקה בימים אלו. מעולם לא היה תחום זה כה מבולבל כשהרבה מחפשים דרכים חדשות, מרגישים שהעיסוק הותיק שלכם כבר אינו ממצא או מתאים, מרגישים שכבר אינכם שייכים לשם.

אולם אנא מכם אל נא תגשו לאחרים כדי לשאול במה עלי לעסוק. וכל מי שאומר לכם במה לעסוק- הניחו את תשובתו בצד וחזרו לתרגילים עליהם המלצנו.

נשמה שיוצרת קשרים מחודשים עם הפלטה המשתנה, ומתעגנת בתכניות החדשות אננה מקבלת הנחיות מבחוץ: היא חוקרת, סוקרת ומתנסה באמצעות כלים חדשים ומוצאת בכוחות עצמה את דרכה.

מבפנים תניעו שינויים בתפישה, מבפנים תניעו פריצה של מסגרות אליהן התרגלתם, בהן אומרים ומנחים אתכם..בשמה של אמת שהיא בעצם כל כולה שלכם. זוהי תרומתכם לא רק לתנועה הפרטית שלכם במרחב המתחדש הזה אלא גם לשינוי התפישה הישנה והחלפתה בחדשה.

הדבר דורש מכם מקדשים פנימיים של אמונה: שזה אפשרי, שאתם חלק, שאינכם נפרדים, ושגם אתם יכולים. שיש לכם כיוון פנימי ויש לכם חלקיק אלוהי, שמנחה אתכם. מצאו לכם כל דרך לחזק את האמונה הזו אך אל תטעו שוב, להחליף אמונה בהנחיה.

הקפידו על כך כדי שתוכלו לראות את עצמכם, את סביבותיכם את מדינתכם ואת עולמכם פותרים תכנה מורכבת, מסובכת, עצלה ושרירותית, ותהיו עליזי לב כדי לפרום אותה מתוככם החוצה ולפנות דרך ומקום לכל מה שמשפיעים עליכם מבחוץ ומחפש עוגנים להתעגן בהם.

 שנת 2014 היא שנה פורצת הסכמים ומסגרות, אולם שימו  לב כי לא כל דלת צריך לסגור בטריקה ולא כל מסגרת יש לפרוץ בכוח. ישנן מסגרות מהן ניתן להשתחרר בקלות באמצעות הבחירה עצמה.

Share
פורסם בקטגוריה העת החדשה, כללי, תקשורים, עם התגים , , , , , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

22 תגובות על שנת 2014 : אל תטעו שוב להחליף אמונה בהנחיה

 1. מאת ארז אמירי‏:

  ליאורה היקרה, התקשור הזה ממש -עילוי!!!
  מתכבד אני, לאשר את כל הנאמר מתכילתו ועד סופו.
  כל התקשור, מתאים ומשתלב באופן מדוייק למיידעיים המוטבעים בי!
  ארז אמירי

 2. מאת ארז אמירי‏:

  ליאורה היקרה, לכבוד התקשור הנפלא הזה, יכול לבשר כי:

  לראשונה מאז מעשה הבריאה, האנושות חבוקה בזרועות -אמא, הבורא הנקבית!

  האנושות מצויה בקודקוד -הר אמת וצדק!

  -"תהילת הארץ, תפסה את מקומה ומתכוננת להמשיך את דרכה לאחדות אם -בן בריתה!

  על פיסגת -"הר -משפט צדק ואמת"!!!

  ארז אמירי

  • מאת ד"ר ליאורה בירנבאום‏:

   תודה!

   ליאורה

   • מאת g‏:

    הי,
    בהמשך לתקשור.
    אני נמצאת במקום בו ברור לי שעליי לקיים קשרי גומלין שונים מלקיחת האחריות שאני מעניקה היום לילדי בני ה7,9(ילדים עם בעיות מורכבות הקשורות לרצף נושא הקשב והריכוז , לבן זוגי( הלום קרב) , לסביבה (פרנסה, משפחה, חברים , עבודה)
    אני במצוקה גדולה בשל הפחד שהדרך שבה אני לוקחת אחריות על כולם גורמת למתח בלתי אפשרי- אבל מצד שני להרפות מפחיד אותי עוד יותר כי מדובר בכל הפרמטרים שהעלתי
    אני מחפשת הנחייה כבר הרבה שנים
    איך אדע שההנחיה שאני מוצאת היא הנכונה.

    • מאת ד"ר ליאורה בירנבאום‏:

     שלום גלית
     כשהפחד כך לופת את ליבך, קשה באמת לחוש האם ההנחיה שאת מוצאת היא הנכונה..
     עם זאת, בחרי את מה שמרגיש לך נכון ותתנסי בו- אין לך דרך אחרת.

     בהצלחה

     ליאורה

 3. מאת אביתל גולן יהל-עד‏:

  ליאורה יקירה,,
  שוב ושוב את מפרה אותי ומחזקת אותי בכתבייך, התובנות והפירוש האישי שכל אחד עושה לכך (לפרט, לכלל, למדינה, לעולם) הוא מדהים ומעשי,
  אני מרגישה שאני שלווה ונמצאת ביעודי ובמקומי הנכון בתוך תהליך זה,, מסייעת כ"מראה" לאנשים על מי הם, והיותם עד היום(ולפעמים בתת-מודע) והלאה מפה לעתיד זאת בחירה שלהם בלבד,,,
  אך יש לי עדיין ספק אחד, לגבי התמורה החומרית, הכספית שאני אמורה לקבל מהמיועצים:
  אם אני עושה זאת כחסד, עזרה וכשליחת ציבור וכמקדמת מטרה כללית,, זה אומר שמי שאין לו לא יקבל או יוכל לעשות שינוי זה,, ואני מאמינה שכל הרדיפה אחר החומריות, הכסף במישור הכלכלי/פיזי
  נוגד את הזמנים העתידיים,,, אנא האירי את הסוגייה.

  תודה לך על הידע ששיתפת אותנו ואם את שומעת על קבוצה שנוצרת עקב שינוי זמנים או כוונה לכך -אני אשמח להצטרף ואפילו להוביל תהליך, כי אני מאוד מאמינה.

  • מאת ד"ר ליאורה בירנבאום‏:

   הי אביתל

   עלייך להחליט אם את עובדת בהתנדבות או בשכר. זו החלטה פרטית שלך.
   העיסוק ברוח על גווניו השונים אינו מבקש צדקה או התנדבות. הוא מבקש יושר ויושרה פנימיים.

   אדם ראוי וזכאי לתמורה בעבור עבודתו ואפילו מחוייב לעשות כך אם זו פרנסתו.
   את אמורה להבין שהתחלופה של שפע היא מעגלית ואין את יוצאת מן הכלל.

   לגבי אלו שידם אינה משגת, את יכלה להחליט על מספר שעות עבודה "לקהילה" בשבוע או בחודש.
   אנשים אלו יכולים לקבל את עזרתך במחיר מיוחד, ועליהם להתחלף כל פרק זמן מסויים
   באופן זה את יכולה לאזן בין הצרכים השונים

   לשיקולך

   ליאורה

 4. מאת שושי גור‏:

  הי ליאורה,

  תודה על התקשור, מעניין ומרגש עד כמה התוכן מתחבר לחוויות ומחשבות יומיומיות שלי. דבריך עזרו לי להבין ולמקם מחשבות הרגשות וחוויות.

  ברכות לשנה האזרחית החדשה.

  שושי גור

 5. מאת רחל‏:

  ליאורה תיאורך משקף אחת לאחת את השינויים שאני חווה.
  רמת המאמץ ירדה, הדברים ברורים וקלים להשגה, אין חיבוטי נפש כפי שהיה, הדרך ברורה וסלולה.
  קיים בי הצורך להעלות הדברים על הכתב ואף לציירם וההתעסקות בכך מהנה!
  דברייך מחזקים ומעודדים להמשיך ולהאמין במה שבעיני רוחי אני רואה, גם אם הוא לא מבוסס על ידע קיים… שהרי, כפי שכתבת, ארכיון יחשף ובו פריטי מידע שמן הציבור הוסתר.
  הלוואי ונדע לקדם את בוא הממשלה זו שתפעל ברוח החדשה.

 6. מאת יובל רון‏:

  ליאורה.
  פשוט נהדר. המילים והשורות מהדהדות בתוכי. קראתי בעניין וסקרנות רבה.חש את הרצון המתפתח להיות. להקשיב. לעשות. אינני חש פחד. התחושה טובה.
  תודה לך.
  יובל.

 7. מאת פנינה אסף‏:

  היי ליאורה,
  תמיד ניהנת לקרוא את מאמרייך הם רהוטים ויש בי צורך לפעמים לקרוא אותם מספר פעמים בכדי
  להבין ולהעמיק את הנאמר בתוכי.
  זו בהחלט חוויה מסוג אחר לפגוש אדם כמוך.
  תודה
  פנינה!!!

 8. מאת דני‏:

  בסד. היי.כרגיל המאמר אפוף מילים ומשפטים כלליים שלא מצעים לי דרך בשר ועצמות ללכת בה.בתחום המדיני והכלכלי יש רמז להתפרקות הממשלה.בשביל לדעת שישנה אפשרות כזו לא צריך את הידע שיבוא מ-6 האלוהויות.כל אדם בר דעת מבין שעם יוזמת שר החוץ קרי ועם עליית העוני והתחדדות השבר בין המעמדות בציבור בארץ והשבר בין החרדים והחילוניים השנקיים התל אביביים עלולה הממשלה ליפול.למה התכוונת הקיצוניים:לשמאל הקיצוני ההזוי או המתיישבים ביהודה ושומרון או החרדים?האם את אשת המרכז בפוליטיקה?האם דעותיך הפוליטיות משפיעות על תיקשורים?האם את לא מאיזה לומר את דעותיך הפוליטיות בגלוי,ולכן כותבת אותן רק ברמיזה(קיצוניים)?צר לי על נימת הביקורת בדברי,אבל לדעתי כדאי להשאר באתר רוחני בתחום הרוחניות. דני תל אביב.

  • מאת ד"ר ליאורה בירנבאום‏:

   שלום דני

   צר לי באמת ובתמים שהשפה והתכנים בתקשורים לא ברורים לך. זה בודאי מתסכל.
   כל הכבוד לך על שאתה מתעקש ומתמיד. יכול להיות שבכל זאת משהו מחלחל …

   לגבי מידע מדיני פוליטי- לא אחת אני נשאלת (לעיתים גם "מואשמת") עד כמה דעותי הפולטיות משפיעות או מעורבות במידע המתוקשר

   ובכן, כפי שכבר כתבתי בעבר- איני בוחרת את המידע המתוקשר ולעיתים לא נוח לי איתו באופן אישי. מטבעי איני אנרכיסטית…
   אישית נראה לי שמה שחשוב הוא האם התקשור מעוגן באיזשהו קונטקסט נוסף שמדבר ללב האנשים. זה בעיני הבוחן האמיתי האם יש שם משהו שנוגע…

   לצערי איני יכולה לפשט את הדברים מעבר לנמסר,

   כל טוב ושבת שלום

   ליאורה

 9. מאת רימה‏:

  שלום לאורה,
  התקשור מדהים!
  מתאר בדיוק את מה שקורה עכשיו בחיי. איזה אושר ושמחה!

  תודה ענקית לך

 10. מאת אורנה‏:

  ליאורה יקרה
  מה שאני אוהבת בכתוב קודם כל זה שהשפה הינה הגובה העיניים, הכתוב ידידותי בצורה נפלאה.
  מסכימה שאכן אלה ההתמרות שאנו עוברים
  מרגישה את זה בכל תאי גופי ממש.
  מחכה כבר לתקשור הבא.
  חיבוקי
  אורנה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>