מאת פרופ' מייזלס: מרכז רב-אוניברסיטאי לחקר וטיפוח רוח האדם

לפניכם מכתב הסבר מאת פרופ' עפרה מייזלס: אונ' חיפה

אנחנו מחפשים תורמים ותורמות להקמת

מרכז רב-אוניברסיטאי לחקר וטיפוח רוח האדם

אנא עזרו לנו למצוא אותם

החזון של המרכז הוא להביא את חקר ופיתוח רוח האדם לאקדמיה למרכז הבמה, למקום הראוי להם ולקדם את הידע וההבנה של הממד הרוחני בקיום האנושי. מתוך כך מטרת המרכז הינה לייצר לגיטימיות ונגישות לממדים אלו בציבור הרחב ועל בסיס זה להגשים את הפוטנציאל של מדינת ישראל להיות אור קודם כל לעצמה וגם לעמים אחרים.

מטרות המרכז כוללות קידום מחקר, כנסים וימי עיון, קידום הוראה ותוכניות לימודים,  פיתוח קשרים עם אנשי מדע ומוסדות מדע בארץ ובחו"ל ומתן שרות לקהילה –ובכלל זה הפצת מידע, יעוץ וקידום יישומים מבוססי ראיות מדעיות בשדות שונים כגון בחינוך, בטיפול נפשי, בבריאות בארגונים עסקיים וביחסים בין קבוצות.

המרכז מתוכנן להיות מרכז מצוינות רב-אוניברסיטאי , שיכלול התייחסות רב תחומית ויתבסס על תפיסה הוליסטית ורחבה של הידע האנושי וטבע האדם (גוף, נפש, רוח) ושל דרכי הידיעה שלו. המרכז ימוקם באוניברסיטת חיפה.

מודל הוליסטי כזה לא קיים באף מקום אחר בעולם והוא ייחודי ופורץ דרך. המודל שכולל שיתוף פעולה רב-דיסציפלינרי ורב מוסדי הוא חדשני בנוף האקדמי ומבטא ומשקף במבנהו הארגוני ובתפיסותיו הפלורליסטיות את הטוב שברוח האדם.

צוות ההקמה של המרכז מונה כ- 25 אנשים ובהם נציגים של 5 אוניברסיטאות (חיפה, תל-אביב, ירושלים, בר-אילן ובן גוריון) ומספר מכללות (המכללה האקדמית צפת, המרכז האקדמי פרס). לצוות קשרים עם מספר ארגונים בינלאומיים מרכזיים בעולם שעוסקים בנושאים דומים, למשל באוניברסיטת קולומביה בניו-יורק, באוניברסיטת ברקלי ובסטנפורד.  בין פעילויותיו עד כה יישומים שונים שעוסקים בתוכניות לימוד, מחקר ופעילות בקהילה בעיקר בארגוני חינוך ובריאות.

 נכתב ע"י פרופ' עפרה מייזלס, הפקולטה לחינוך אוניברסיטת חיפה

בסיוע והתייעצות עם רבים אחרים

ofram@edu.haifa.ac.il

Share
פורסם בקטגוריה מאמרים, תקשורים. אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>