תפקידן של נשים בעידן הנוכחי- מאת תמורה

אני תמורה,

נשמות הן חסרות מגדר במהותן – לא כך בפלנטה הזאת . הבחירה בנשיות או גבריות כרוכה בהשתלבות הנשמה בפיתוח הפלנטה. ההסכמה להיוולד כגבר או כאישה היא גם בעלת משמעות פילוסופית, שקשורה בשאלה: כיצד הנשמה תסייע לפיתוח הפלנטה, שזקוקה לאנרגיה יותר פטריאכלית או מטריאלית בתקופה מסוימת?

לדוגמא התקופה הנוכחית: לנשים יש משמעות מרובה ומשתנה: זו תקופה של הפיכה חברתית, תפישות שונות נחלצות ממקומות סגורים ומתרחבות, והופכות עצמן לזמינות ופתוחות יותר. תפקידי הנשים משתנים ויתפשו תאוצה רבה בעשורים הקרובים עד כדי כך שתפקידי נשים לא רק יתאזנו עם אלו של גברים אלא ברור יהיה כי ערכים כמו שלום, אחווה אחדות ושותפות יונחלו על ידי נשים, שיקומו ויהיו מסוגלות לפתח עוצמות ועצמאות, לשחרר פחדים שהיו מעוגנים בתפקידים נשיים, ולהיות מסוגלות לעמוד מול אנרגיה גברית מתנגדת ולפעמים אגרסיבית, שתבקש להתייצב על מקומה ולשמר את מעמדה.

לאנרגיה הנשית המתחזקת יש משמעות גדולה בשנתיים הקרובות מכיוון שתצמחנה נשים, מנהיגות חברתיות ופוליטיות וגם נשות רוח. עד לא מזמן מקובל היה לראות בקרב קהילות או תחומי עיסוק מסוימים כי נשים יכלו להגיע עד דרגה מסוימת בעוד זה שעומד בראש כמנהיג או כמאסטר היה גבר. דברים אלו משתנים לאט ובעשור הקרוב ישתנו יותר מהר.

מספר לא גדול של נשים הסכים ברחבי העולם להפוך את הקערה על פיה ולשאת בעול של המנהיגות הרוחנית. מי שינהיג את העולם הרוחני בעשור הקרוב והלאה תהינה נשים, עד אשר יטושטשו ההבדלים שבין גברים ונשים בכל הקשור לכוח והשפעתו על החיים האנושיים. נשים תצמחנה בעיקר מתוך עולם הרוח כמאסטריות ותקבצנה סביבן תומכים שיתמכו בהן כדי להוביל מהפכות חברתיות.

עולם הרוח יחבור לעולם החברתי וביחד הם יניעו את גלגלי הפוליטיקה בכיוונים אחרים. הטובה לא תצמח מהפוליטיקאים גם לא מנשים שנמצאות היום בפוליטיקה: לאלו יש עמדות גבריות שמופיעות בלבוש נשי. מה שצריך לקרות היא הפיכה מהבסיס ומהיסוד. לא העולם הפוליטי ולא העולם העיסקי יצעידו הפיכה זו אלא העולם הרוחני. הוא יתפשט ויצור קשרים עם עולמות אחרים ובכך יתבטא עוד פן של אחדות: אז תצמחנה גם מנהיגות שתוכלנה לנתב דרכים אלי שינוי סדרים חברתיים.

Share
פורסם בקטגוריה תקשורים. אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

3 תגובות על תפקידן של נשים בעידן הנוכחי- מאת תמורה

 1. מאת לימור הדדי‏:

  ליאורה יקרה,
  מה שכתבת מהדהד לי נכון, הפלנטה כיום זקוקה לאנרגיה הנשית על מנת להצעיד אותה אל השלב המואר הבא. לכל גבר ואישה ישנן אנרגיות נשיות וגבריות באיזון זה או אחר, וכיום אני רואה יותר ויותר גברים עם יותר אנרגיה נשית, עם יותר אנטואיציה, יכולת הכלה, הקשבה לרגש, מחשבה תהליכית ופחות תכליתית. וגברים אלה תומכים בהעצמתן של הנשים בכך שישנה יותר קבלה, הכלה ונקודות משותפות בין שניהם.

  תודה על מאמר מרתק,

  לימור הדדי

 2. מאת תמיר‏:

  הי ליאורה אכן אסכולה מעניינת יחד עם זאת ה"משאלת לב…" לגבי תפקיד הנשים… מיותרת
  יש נשים רבות מושפעות מהפמניזם… זה הוביל אותן ל"חד הוריות…" גם מונח שגוי תמיד יש זוג הורים בד"כ..
  התהליכים לכאן ולכאן התרחשו בכל מקרה ולא צריך לתת לצד מסויים להרגיש שהוא הולך לשנות את העולם וכביכול הצד השני הולך להפסיד….

  זוהי "זכות המחשבה" שלי

  • מאת liora‏:

   הי תמיר

   לא מדובר כעת על פמיניזם- מדובר על משהו אחר לגמרי! על שלב הכרחי (לפי המידע שנמסר) כי הנשיות בעצמות גדולות יותר
   חיונית לשינויים שכולנו רוצים לראות סביבינו. זה הרבה מעבר לשיוויון זכויות …אלו איכויות המיוחדות של אנרגיה נשית
   שכולנו זקוקים לה כעת (בדיוק כפי שאנו זקוים גם לגברית). נשיות מתעצמת יכולה כניראה לגשר על פערים, לעגל קצוות
   להוסיף רגש לשיקולי השכל וליצור פתרונות חדשים.

   תודה על שביטאת את מחשבותיך,

   ליאורה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>