המלצות

פרופ' מייזלס, דיקאן הפקולטה לחינוך באונ' חיפה, על דר' בירנבאום

6 יולי 2011

בכנס האחרון (השלישי) לחקר רוחניות עכשווית שהתקיים באוניברסיטת חיפה במרץ 2011 נכחתי כמארגנת הכנס ויו"ר שותפה של הועדה המדעית באחת ההרצאות המרשימות ביותר שניתנו בכנס.

את ההרצאה נתנה ד"ר ליאורה בירנבאום, פסיכותרפיסטית בהכשרתה, אותה אני מכירה מזה מספר שנים כחוקרת את תחום הרוחניות באקדמיה וכפסיכותרפיסטית שמתבססת על גישות וכלים של רוחניות עכשווית. הרצאתה המאלפת של ליאורה קראה תיגר על חלק מן התפיסות והגישות המסורתיות בפסיכולוגיה ובתחום הפסיכותרפיה בכלל.

בביטחון, ברהיטות ותוך מתן דוגמאות רבות ומרתקות הציגה ד"ר ליאורה בירנבאום את תפיסתה לגבי החשיבות בשילוב גישות רוחניות וכלים רוחניים בטיפול והדגימה כיצד שילוב כזה יכול לבוא לידי ביטוי.

בבהירות ובשטף היא חשפה את מוקדי ההבדל בין תפיסות מסורתיות לטיפול לתפיסות רוחניות ולא חששה לתאר בהרחבה כיצד "נראה" ונחווה טיפול שמוקדו רוחני בחדר הטיפולים.  את הרצאתה היא סיימה בקריאה לפסיכותרפיסטים אחרים, שאף הם עושים שימוש כזה או אחר בגישות רוחניות ובטכניקות כמו תיקשור לא לחשוש "לצאת מן הארון" ולסייע לעצמם ולאחרים בברור אופיו המיוחד של טיפול כזה על הדילמות הכרוכות בו.

ההרצאה המרתקת והמאתגרת הוצגה ברהיטות, בבהירות ובנועזות והציגה נקודת מבט לא שגרתית ואפילו רדיקלית. יש בה כדי לפתוח אופק חשיבה חדש ומעורר מחלוקת בקרב קהלים רבים מקצועיים בתחומי הפסיכותרפיה ולא מקצועיים כאחד.

בברכה

פרופ' עפרה מייזלס,  דיקן הפקולטה לחינוך    אוניברסיטת חיפה

174.31.246.240
פורסמה בתאריך 18/03/2013 בשעה 23:29

תודה לך על השיתוף האמיץ במסרים שאת מקבלת. זה עוזר לאלו מאיתנו שעוד לא למדו להקשיב בכזו בהירות. אני מודה לך במיוחד על השילוב בין תיקשור וטיפול פסיכולוגי, שמרגיש לי נכון ושלם. תודה על כך שאת מסוללי הדרך של ללכת באמת של עצמנו גם מבחינה אישית וגם מבחינה מקצועית מבלי להתנצל על כך או להסתיר.  גלית

אני ממליצה בחום על הסדנה "מתנות לנשמה".

 בעקבות הסדנה אני חשה מחוברת יותר אל עצמי, חיבור אמיתי ועמוק, והייעוד הפנימי שלי ברור לי יותר מאי פעם.

 הסדנה גם העניקה לי פרספקטיבה חדשה ומיוחדת במינה להבנת מצבי בחיים, ולהבנת דפוסי ההתנהגות ותהליך ההתפתחות הנשמתי שלי וגם של שלושת חברי לסדנה.

 את הדרך המרתקת הזאת עשינו בהנחייתה של ד"ר ליאורה בירנבאום, שהוליכה אותנו ביד אמן, ברגישות, בכישרון ובמקצועיות יוצאי דופן.

 עתה, משנסתיימה הסדנה לא נותר לי אלא להמתין בקוצר רוח לסדנת ההמשך…

 ענת,  אפריל 2012 , תל אביב

קורס מתנות לנשמה

אם הייתה מילה חזקה יותר ממתנה, וודאי הייתי משייכת אותה לקורס זה. המתנות יקרות מפז….

את אדם יקר וממה שנראה חשיבותך יקרה ליקום . תבורכי!!

רחל

ליאורה שלום

התיקשור שלך מרתק ומשתלב נפלא בתיקשורי מוולנה, כמו שהם מתגלים לנו ב"ספר הידע" – אני מקווה שהוא מוכר לך היטב – וכן בספריו החדשים של מרק ציון מלול :" דבר השם" ו"ימי משיח" , העוסקים בפירוש בתהליך השלום בינינו לאחינו הפלסטינאים עם הדרכה כיצד לקדמו בשנה זו ובשנה הבאה.
תמשיכי להעשיר אותנו בנביעה שבורכת בה.
דוד (כאן) עתיד, מעגן מיכאל

21.6.11

דר' ליאורה בירנבאום העבירה מפגש מרגש וטעון בפני קבוצתינו. היינו סקרניות, וחלקינו אף ספקניות לקראת המפגש, אך בסיומו יצאנו בהרגשה מיוחדת במינה.

המפגש היה מרגש,והביא משהו אחר, משהו שונה,שחשף אותנו לעולם התקשור שלא היה מוכר לרובינו עד כה.

ליאורה העבירה את התכנים באופן מאוד מעניין ומסקרן והתחברה מאוד לקבוצה. בחלק שבו תקשרה הבנות היו נפעמות ונרגשות עד דמעות מהיכולת של ליאורה להעביר מסרים ורעיונות באופן כה מדויק, שתאם את עולמה של כל אחת ואחת מהמשתתפות.

אני באופן אישי, יצאתי מהמפגש עם ליאורה עם הרבה חומר למחשבה ותובנות לגבי תהליכים שמתרחשים בחיי.

ס. ב.

מפגש האקדמיה של תנועת שושנת הגליל עם ליאורה בירנבאום(דר')
בקיבוץ שפיים 27/01/11 :

נדמה לי שלא אגזים אם אומר שמפגש כזה או אחר עם ליאורה, יש בו לתרום רבות לכל איש ואישה
המחפשים בימים אלו חיבור ישיר לעצמי האלוקי ,לאני שהנני…
כמי שהיה אחראי על המפגש ועל הנחייתו :
דרך ארוכה ובכלל לא קלה ופשוטה עברתי ,מאז "נפתחתי" אל החיבור
הבלתי אמצעי עם הרוח השוכנת בקרבי ,והמקיפה את מכלול הווייתי וחיי,לפני כ 17 שנים.
במהלכה של תקופה זו עברתי לא מעט קורסים, הכשרות ,סדנאות ומפגשים
אישיים עם מורים רוחניים, חלקם בעלי יכולות מדהימות , הן בתחום הטלפתיה
והתקשור ,הן בתחום הפעלת אנרגיה לצורך בריאה,ביכולת איבחונית וטיפולית-ועוד…

המפגש עם ליאורה עבורי היה יוצא דופן באופן יוצא מן הכלל :) שכן ,ליאורה מייצגת ומגלמת
מעין חיבור של כל המורים ,המדריכים ,המנחים, המטפלים ואנשי הרוח בהם פגשתי בדרכי
ובתהליך צמיחתי האישית ! התרשמתי כי בנוסף – ליאורה אישה אמיתית ,צנועה ,ישירה ,חכמה
ובעיקר: "צינור" מדהים המאפשר מפגש ישיר בגובה העיניים ובלתי אמצעי לחלוטין,בראש וראשונה
בין אדם שהוא בעצם נשמה בלבוש אנושי חומרי ,לבין הורותו האלוהית ,ואח"כ
גם לקבוצות של ישויות,מדענים ומאסטרים ממימדי קיום אחרים ,ושהידע הרב העומד לרשותם הוא
כביר ולא יסולא בפז , פשוטו כמשמעו !

נדמה לי שלא אגזים אם אומר שמפגש כזה או אחר עם ליאורה, יש בו לתרום רבות לכל איש ואישה
המחפשים בימים אלו חיבור ישיר לעצמי האלוקי ,לאני שהנני, המצוי בכל אחד ואחת מאתנו והמבקש
כעת בזמנים של האצה ושינוי אדיר של עולם ותודעת האדם, להיות נוכח במלואו. מפגש עם ליאורה הוא חלק בלתי נפרד בעיני כעת מחיבור מתבקש בין אדם לבוראו כדי שיוכל לממש את עצמו ,את יעודיו ואת חוזי נשמתו ,כתרומה אינדיבידואלית וקולקטיבית לבריאת מציאות של עולם חדש ובו אדם אלוהי בעל תודעה רב-מימדית ,המאחדת אותה/אותו עם כל היש/אין ביקומו.

תודה לך ליאורה וברוכה תהיי בשליחות הנעלה והענקית שהסכמת לצאת אליה, להביא אור אדיר.

צבי פילצקי, שפיים

ליאורה יקרה,

היה מרגש להיווכח כיצד  באמצעות נוכחותך המאפשרת השילו  מעליהם חברי הקבוצה באיטיות את ה"קליפות" שעטפו אותם, עד לגילוי מדוייק של אותו ניצוץ אלוהי המפעם בכל אחד מאיתנו.

"צפיתי בתכנית השניה ברביעי, 29 ביוני, היית נהדרת!!"

"אהבתי את הפוטנציאל הקיים בטיפול מיומן ומקצועי המשלב תקשור, להרחבת הפרספקטיבה; כאשר הערך המוסף של התקשור מתבטא בבחירה מקשת רחבה יותר של רגשות והתנסויות נשמה שלא היתה זמינה ללא התקשור."

"כמובן שהיכולת לעשות אינטגרציה בין החומרים המתוקשרים לבין האישיות תלויה מאד באישיות המטפל, רגישותו, מיומנותו ויכולותיו האינטואיטיביות והמקצועיות. בכך יכול הטיפול לזכות במגע של חסד אלוהי." .

"ליאורה,  נגע לליבי גילוי הלב האישי שלך על התהליך שעברת לחשיפת הפגיעות שבך שהביא לחיבור אל הרגש ואל האלוהי שבתוכך/ בתוכנו".

תודה,  דוד בייטנר

הצלחת להאיר לי את המקום האפל הזה, ולגרום לי להרגיש עם זה אפילו נוח…

ליאורה יקרה

לפני יותר משנתיים הגעתי למפגשים האישיים איתך, בהמשך גם "לקבוצה". את מתקשרת את היישויות המרתקות שהצטרפו אחת לשנייה, אבל את שם. מאוד שם. מרתקת בעצמך. חדה, ממוקדת, חסרת פשרות. וגם כשבתהליך הזה אני משלם מחיר ניכר של אי נוחות, אני זוכה בבונוס גדול: שכבה אחרי שכבה, מתגלה לה אמת רגשית שקיננה לה שנים רבות, מחכה לגילוי, אולי להתגלות. לחשוב ששנים ארזתי את רגשותיי והחמצתי שפה כל כך טבעית לבני אנוש. לא תמיד הייתי ער לגודל החשיבות של זיהוי וביטוי רגשיים. לא פעם אפילו התנכרתי. אבל את מיקדת. הולמת, מכוונת, וגם מחבקת. וכך הצלחת להפיל את חומת ברלין הרגשית שלי. בעבודה הצמודה עם היישויות, הצלחת להאיר לי את המקום האפל הזה, ולגרום לי להרגיש עם זה אפילו נוח. אני מתקשר עם הסביבה הקרובה לי בשפה הרבה יותר רגשית, קרובה, חמה, משתפת. וזה מתגמל. בגדול.

ליאורה, תודה לך.

ח. מנכ"ל חברה.

אני מוצאת את הפגישות שלי עם ליאורה כחוויה, כמסלול של פנסים שבכול פעם נדלק לו עוד אחד שמאיר עוד פרט בחיי

ליאורה יקרה,

כשהתחלתי את הדרך האמנתי שבחיים הכול מתנהל במלחמות, חיים=מאבק, רק אם נלחמים מקבלים דברים ועל כול ניצחון במלחמה יש שכר. כשזו נקודת המבט ממנה יצאתי, החיים זימנו לי הרבה מאוד מאבקים… אחד הדברים הראשונים שלמדתי היה שאני יוצרת את המציאות של עצמי, אני מזמנת לעצמי את המאבקים ואת ההנאות לחיים. מדהים היה לגלות כי כשוויתרתי על המאבק ובחרתי להסתכל על המציאות מנקודת מבט אחרת, מצאתי שמחה וקיבלתי מתנות גם מבלי להילחם למענן.

בשבילי פסיכולוגיה טרנס פרסונאלית אומרת שישנה עוד נקודת מבט, שהיא לא תמיד מוארת, איזה שביל ללכת בו, או פניה שניתן לפנות בה, שעד עכשיו התחבאה מאחורי הסיבוב. זה מאפשר להבין שאת המציאות ניתן לראות ולהבין באלפי דרכים שונות, דרך החוויות שלנו, דרך מה שחתמנו עליו, דרך מה שאנחנו מזמנים לעצמנו, דרך התפיסות, הרגשות ומצב הרוח.

אני מוצאת את הפגישות שלי עם ליאורה כחוויה, כמסלול של פנסים שבכול פעם נדלק לו עוד אחד שמאיר עוד פרט בחיי, בחיי הרגש וההוויה שלי, שמאפשר לי להביט על הדברים שאני עושה, חווה וחושבת בדרך חדשה ולהבין את התנהלותי, את הבחירות שלי והפחדים שלי באור אחר.

רעיה, פסיכולוגית.

אני שמחה ומאושרת על כי אני יכולה היום לסמוך על עצמי, ועל כי אני חשה את החיים כמתנה אחת גדולה ומופלאה…..מה הייתי עושה בלעדייך….

היי ליאורה יקרה !!!

הגעתי אלייך לפני 3 שנים נבוּלָה, מבולבלת, ולא מבינה מה החיים האלה רוצים ממני.

כעסתי על כל העולם, מפני ששנים רבות (כ-10 שנים) טיפלתי בנפשי הפצועה – בשיטות שונות ועדיין לא יכולתי להבחין "בקצה האור". מה שכן היה ברור לי אז, שאני חווה את החיים במלוא כובדם רק מפני שאיני מסונכרנת עם היעדים שהציבה נשמתי, בבואה לחוות את עצמה על פני האדמה. וראיתי בך ובכישורייך אופציה שתאפשר לי לעשות טראנספורמציה בחיי.

היום, שנה לאחר סיום הטיפולים שנמשכו כשנתיים ימים, ולאחר שנתת לי את ברכתך וברכת הקוסמוס לצאת לדרך עצמאית וחדשה, אני רוצה להודות לך מעומק ליבי על כך – שאכן השינוי שנצרב בתוכי במהלך הטיפולים, עמד במבחן הזמן.

תהפוכות השנה החולפת היו כל כך מורכבות, שמבחינתי הינן שוות ערך לחוויות של חיים שלמים, כאילו באה השנה הזו להוכיח לי, שהנושאים העיקריים שעבדנו עליהם במהלך שנתיים אכן יצרו בתוכי תפיסה עצמית אחרת כולל גולת הכותרת: – הגילוי של יכולות התיקשור שבי, במהלך הטיפולים.

אני רוצה להודות לך על "המסע" המדהים שעברנו ביחד…כן, ביחד. שאילולא קיבלתי את תמיכתך בכל רגע ורגע שנזקקתי לו בשעות היממה השונות, לא הייתי שורדת את הגילויים והמיידעים שעזרו לי לשחרר מתוכי את מה שאינו משרת את טובתי העליונה.

בנוסף לזה, אני טופחת לעצמי על השכם, על כי האינטואיציה הובילה אותי אלייך בידיעה, שכמטפלת התיקשור עם יישויות קוסמיות משמש לך כאחד הכלים החשובים והעיקריים, המאפשרים מידע נשמתי – זה היה מבחינתי שילוב מנצח של "יכולת" ושל "זמן", ולא טעיתי: -

יכולת: – לקבל מידע אישיותי ונשמתי על אירועים המצויים אצלי רק בתת מודע.

זמן: – התיקשור מיקד את הטיפול ולא הייתי צריכה לדבר שעות על גבי שעות כדי להגיע לתוצאות.

אני שמחה ומאושרת על כי אני יכולה היום לסמוך על עצמי, ועל כי אני חשה את החיים כמתנה אחת גדולה ומופלאה…..מה הייתי עושה בלעדייך….

נשיקות, דורין ש.

ליאורה

זכיתי להכירך בהמלצת חבר יקר לדרך והנני מברכת על כל רגע. במפגש הראשון בינינו חיזקת את ידיעתי לגבי היכולת האינטואיטיבית שלי והצעת לי להצטרך למסע פנימי מרתק לגילוי האלוהות שבתוכי.  במהלך 15 מפגשים קסומים שנערכו באוירה אינטימית ותומכת הובלת את חברי הקבוצה ביד בוטחת ומקצועית לעבר היכרות מעמיקה עם הסכמותיה של נשמתינו בתקופה הנוכחית, ויכולתה לבחור להשתעשע בחיים אלו כבמגרש משחקים הפרוש לרווחתינו  הנפשית והרגשית.

הדגשת את חשיבות הסינכרון שבין האישיות לבין הנשמה כמנוף ליכולת הנהגה פנימית ,יציבות וקרקוע ובניית חיים מלאים ומספקים בפעימה זו.

כאדם ששואף אל הרוח הגבוהה, מצאתי נחמה בדברייך  והבנתי  שעבורי חיבור בין רוח וחומר, הינו דווקא  ההתקרקעות וההתמצקות.

אבחנה זו אפשרה לשאוף עמוקות ולהבין שאני בידיים בטוחות, בעת המתאימה.  היה מרגש להיווכח כיצד  באמצעות נוכחותך המאפשרת השילו  מעליהם חברי הקבוצה באיטיות את ה"קליפות" שעטפו אותם, עד לגילוי מדוייק של אותו ניצוץ אלוהי המפעם בכל אחד מאיתנו.

ממליצה בחום לכל אלו שהתפתחות פנימית ומודעות עצמית הינם דרך חיים עבורם לחבור לקבוצות הלמידה המרתקות  והמצמיחות שבהנחייתך.

אוהבת וממשיכה לצעוד איתך בשמחה,יעלי רזינסקי (קורס האלוהות שבפנים)

 

ליאורה יקרה שלום….
תחושה עמוקה ואמיתית של אושר עילאי שלאורך השנים בחרתי לברך , להודות , ולבקש בשפתי שלי בדרך ובאופן שאני בוחר ועתה נוכחתי באמיתות ההוויה , בתחושה של הורות נקייה ומוארת. ואת לא סתם נבחרת כצינור , הצניעות הענווה ואופן העברת המסר כדי לדבר לכל אדם בגובה העיניים , תודה לך מעומק ליבי ונשמתי וברור לי שעוד נזמין ונשמח שתעבירי אצלינו מפגשי תקשור ללימוד וחיבור
נקי וזך לאור הבורא.

ארז יפרח

 

 

 

מאת שולמית מרגלית: …ובהזדמנות זו ברצוני לשבח את ליאורה בירנבאום, שאני מגיעה פעם בשבועיים לשמוע ממנה תיקשורים…וזה מאלף…פשוט נפלא … אל תחמיצו הזדמנויות לשמוע אותה!!! (קורס האלוהות שבפנים)

 

לליאורה: באתי ללא שום ידע אבל עם המון רצון וכוונה להציץ "מעבר לווילון". עברתי חוויה בלתי רגילה של היכרות עם עצמי ועם הסובב אותי, רכשתי הרבה ידע שהעבר על ידך בחן, בנועם ובהומור. היום סיכמתי לי שכן, למדתי לראות,לפתוח ולהנגיש את יכולות התקשור שלי.אפשר לומר שעברתי פאזה:מחוששת מהססת- ליודעת. (קורס יסודות התקשור)

דורית קליינהאוז.

 

בעקבות תיקון ליל שבועות

הי ליאורה׳לה,

הייתה לי חוויה מדהימה בשלישי עד כדי כך שכשחזרתי הביתה ישנתי אולי שלוש שעות בקושי…

כשקמתי מוקדם בבוקר הייתי כל כל טעונה אנרגטית שלא הרגשתי עייפות בכלל!

שרונה נ.

ערב טוב ליאורה יקרה

רוצה להודות לך על הערב המקסים והמעניין שבדרכך המיוחדת  נעשה בחן בנועם ובפשטות שובה לבבות.

תודה לך!

-דורית הקדרית

ליאורה,

תודה רבה ממני, היה מרגש ונהדר!. בדרך הביתה ראיתי כוכב נופל – וזה היה אישור וסגירה יפה לערב הזה.. ותודה שאפשרת לי גם להביא את עצמי.

ליאורה ג.

תודה ליאורה,

על אתמול. על ההשקעה, על ההסכמה ועל המכוונות העמוקה.

פנינה כ.

ליאורה שלום,

רצינו להודות לך על ערב שבועות מדהים וחוויתי.

סימונה ורובי ס.

ליאורה יקרה:

אני לא יודעת אם תזכירי אותי,הייתי תלמידה שלך בתואר ראשון לעבודה סוציאלית…

הנך המרצה היחידה שזכורה לי לטובה.ההרצאות שלך היו מרתקות ועיצבו את ה"אני" המקצועי שלי.תודה רבה  מעומק הלב.
יישר כח על העשייה המקצועית-אילו הישגים?!!
חג חירות שמח!


Share

4 תגובות על המלצות

 1. מאת tvucv anrui‏:

  ליאורה'תי, מרתק ביותר. יכולתי להמשיך ולהאזין לך בשידור בלי סוף.
  חשבתי לתומי, מה כבר אפשר לשאול בשידור, והן המנחים והן המאזינה
  שעלתה, שאלו שאלות מצויינות שתשובותייך היו כל-כך נהירות ובהירות,
  שזה הרגיש לי כמו תבשיל מושקע ואיכותי.

  מחר אשמע את השידור ב-LIVE .
  תודה על העונג.

 2. מאת דוד חלוץ‏:

  שלום רב,
  האזנתי לך ברדיו החיים הטובים,ביום רביעי:היית נפלאה,עניינית,ממוקדת,מלאת השראה ומידע מטאפיזי עמוק.אין ספק,מדובר באישיות בתחום הרוח.
  קראתי את ה"מי אני" עלייך, וממש התרגשתי מאישיותך ופועלך.
  הרקורד האקדמי שלך מעורר התפעלות!

  דוד,ח.

 3. מאת שרונה נ.‏:

  ליאורה היקרה , כשהתחלתי את המפגשים עם הקבוצה לא ידעתי למה לצפות , אני יכולה להגיד כי נדמה שעליתי על רכבת הרים ונסעתי בה לאורך 15 המפגשים שלנו … הייתה זו חוויה מעלפת שאין למה להשוות אותה , כל האינפורמציה , ממפגש למפגש , מהאלוהות שרוצה להיות נגישה לכל בני האדם …אלוהות שמשתנה ומתרחבת בדיוק כפי שבני אדם משתנים ומתפתחים דרך אינפורמציה כמו מהו פחד נשמה , שורש נשמה ,או מאין הגיע הניצוץ הנשמתי ודרך הפריצה האישית מאנרגיית האם,זו שבעצם כל כך דומה לחיים האישיים שלנו . כל כך הרבה קרה תוך כדי , במרווחים , בין הלמידה …תוך כדי זה שהאסימונים נופלים … תודה לך על הסבלנות ,על החוכמה ועל הנתינה .

  • מאת liora‏:

   הי שרונה

   לעונג היה לי ולכבוד.

   תודה רבה על מילותייך והמשך נסיעה נעימה! אני תמיד אהיה עימך על הרכבת הזאת…

   שלך

   ליאורה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>