הפסיכולוגיה של הנשמה- קורס

"הפסיכולוגיה של הנשמה"    קורס חדשני, מרץ 2019

"תדגימי שיטה, תראי רציפות של תהליכי התפתחות". כך אמרה לי קולגה ותיקה לפני שנים, כשהתחלתי לכתוב את ספרי: "הפסיכולוגיה של הנשמה". היום אני רוצה לספר על הקורס החדש הזה שמיועד להפתח במחצית מרץ.

בעולם משתנה במהירות דרושה פסיכולוגיה חדשה, שמסוגלת לחבר בין עולם הטיפול המוכר לחדש, כדי לתת מענה עכשוי ועדכני לנפש, העוברת תהליכי האצה מאתגרים.  בקורס שלי אדבר על פסיכולוגיה זו, אתאר את תכניה, את גישת עבודתי ואת תפישת העולם שמהווה לה בסיס.

שנים שאני חוקרת במסגרת עבודתי הטיפולית, מידע שמתאר את תהליכי הרוח לפני, ותוך כדי מעברה באנושי ובארצי, ואכן, חלק מן המידע ניתן לתיאור באופן שיטתי כלשהו, כמו עם האישיות.אבל, שניים מההיבטים הקסומים והמשמעותיים ביותר של הפסיכולוגיה של הנשמה, בנפרד מזו של האישיות, הם הדינאמיות והאקראיות שלה, מפני שזו פסיכולוגיה שמתנהגת ברוח חוקי היקום, ולא ברוח חוקי פלנטת ארץ.

 הידעתם שרגש, לדוגמא, אינו מופיע באותה צורה פעמיים? כך גם "הפרעה" או"סימפטום". הכל מצוי בדינמיקה מתמדת ומשתנה גם בתוכינו וגם מאדם לאדם. אז, איך הדינמי מאלץ את עצמו להפוך לקבוע? ואיך אקראי הופך את עצמו לידוע? ומדוע בעצם?
קסם הידע החדשני הזה, עונה באופן לא שגרתי לשאלות כמו -מי אני? או -מה מניע אותי לפעולה בחיי? מה מקור הפחד/ הבעיה וכו' שלי?
איך הפסיכולוגיה הנשמתית, נגזרת ומבטאה את הפיסיקה הקוונטית? מדוע הכרחי שיתקיים פרדוכס בין תנועת הנשמה לתנועת האישיות?    איך מושפעת הנפש מתהליכים גלובליים, לוא דווקא רגשיים?
הפסיכיאטריה, לדוגמא, מאמינה בפסיכופתולוגיה, אבל- מה באמת מסתתר מאחורי ה"סמפטומים" המוכרים מהתפישה המסורתית? האם הרוח "מחריגה" תנועה אחת על פני אחרת? יש רוח לא נורמטיבית?
תיאורטיקנים תיארו לאורך השנים מודלים רציפים וליניאריים להבנת האישיות. התפתח גוף ידע עצום, בעל קריטריונים ופרמטרים, שמסבירים את קיומו של מצב רגשי או נפשי מסויים. אלו הם ארגונים שמטרתם לאפשר איזשהו סדר בתוך אפיוני הנפש המוכרים.
ובעוד אני רוחשת כבוד רב לידע זה, מתוכו צמחתי בהכשרתי האקדמאית והמקצועית, ואין לי ספק בחיוניותו, הרי שתפקידי הוא לפרוע פרע בחלק ניכר מן המוסכמות הללו, לא מתוך שלילתן, אלא כדי לאפשר שיתוף פעולה בין ראייה ארצית מסורתית לראיה חדשנית טרנספרסונאלית, ובין האישיותי לנשמתי.
המפגשים-  בחלק הראשון אציג ידע חדש, לגבי הפער שבין הבנת בעיה או נושא, במסגרת פסיכולוגיה מסורתית, לבין הבנה חדשה ואיך הדבר משנה את מוקדי הטיפול?
בחלק השני של כל מפגש נצפה, בליווית חברי הקוסמיים, באקראיות במיטבה, כשיעלה ויבוא מי מהקהל ונדגים את שלל השפות והאפשרויות בהן פסיכולוגיה זו מתוארת.
ואתם מוזמנים!
 הקורס יפתח במחצית מרץ 2019- אורכו 12 מפגשים בני שעתיים
עלות – 2950 שח כולל המעמ
 הרצאת מבוא לקורס תתקיים ב14.2.19 בשעה 1900 במכון "מופת"
רח' שושנה פרסיץ 15 תל אביב.
לפרטיםו להרשמה  להרצאת המבוא

 

Share

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>