שיטת בירנבאום- הפסיכולוגיה של הנשמה

שיטת בירנבאום לפסיכותראפיה טראנספרסונאלית : מדובר בפסיכולוגיה חדשה: הפסיכולוגיה של הנשמה (Soul Psychology)

בדיעבד הבנתי, שהתפתחה לה שיטת טיפול ולימוד שסובבת כספיראלה סביב הבנת גרעין ה"עצמי", האני, שבא לטיפול. הבנתי שמי שבא לטיפול הוא לא רק אני יחידני ומובחן אלא "עצמי" רחב ועשיר, שהוא בעל התנסויות וחוויות נרחבות, שלעתים הן תומכות ולעתים הן סותרות את התפישה העצמית הנוכחית. הבנתי שיושב מולי "עצמי" שמה שהוא יוצר ובורא הם ביטוייה של אלוהות, אך בשל השכחה הוא לא זוכר איך להצעיד את עצמו קדימה ולהשתמש נכון בחוקי המציאות. 

הבנתי שצריך "להזכיר" לאנשים איך למצוא את החלק שמוביל מבפנים, ובעיקר צריך להזכיר להם את חירותם. כולנו עברנו דרך מעברי חיים רבים מאוד, במסגרתם "למדה" הרוח לנשב בתוך מסגרות מגבילות, כאילו שכחה את יכולתה לפרוץ. 

מהי הפסיכולוגיה החדשה הזו? מדובר בספיראלה הסובבת סביב גרעין מסוים של העצמי, מרחיבה ומבארת אותו וחושפת זוויות ראיה נוספות שהן רלוונטיות לריפוי פה ועכשיו, גם אם תולדותיהן רחוקות בזמן.

הספיראלה הינה אין סופית, והיא מורכבת מ3 מעגלים: העצמי הבלתי נפרד, כחלק מהשלם ביקום,

העצמי כתבנית אנרגטית מובחנת: נשמה, (היבטים היסטוריים-קרמתיים).

העצמי אישיותי-ארצי

האדם השלם לומד לזהות את כל יכולות ה"עצמי", ורואה את כל הרבדים ואת מימדי החיבור של הנשמה אל הקוסמוס. זהו האיחוד.  בכל אחד מאיתנו מפעמת רוח בעלת היבטים אישיים (נשמה).

השיטה באה ללמד שאנו חלק מתנועה מעגלית קוסמית הרמונית ולא דילמה מפוצלת שגורסת שאנחנו קוטביים לעומת מקושרים או לחילופין סימביוטיים לעומת אינדיבידואלים. שהאינדיבידואליות של הנשמה אינה עומדת בסתירה לאיחוד הגדול.

זיכרונותיה של הנשמה הם מרובים, כשהיא פה יש לה מטרה התפתחותית מסוימת, לכן מטופלי ותלמידי מקבלים מידע אשר הינו שיטתי, עקבי ומתפתח.

 טיפול אישי בשיטה הטראנספרסונאלית:

טיפול בגישה טראנספרסונאלית מכוון, בין השאר, אל היכרות עם חלקים נוספים וגבוהים של ה"עצמי" על מנת ליצור קשר רציף בין חלקיו השונים, את חלקם אין אנו זוכרים… כתוצאה מכך מתרחבת ומשתנה תפישת האדם את עצמו (מי אני?) ובהמשך משתנה גם יכולתו ליצור לו את מציאות חייו בהתאם.

הימים האלו הם ימים של פריצה, של התפרקות מסגרות עתיקות וותיקות וחיפוש אחר התבניות החדשות. על כך תוכלו לקרוא במאמרים המתוקשרים שבאתר.

ככל ששיתוף הפעולה ביני ובין המדריכים התרחב והלך, כך התרחבה יכולת התקשור שלי והפכה לחלק אינטגרטיבי מעבודתי הטיפולית. שיטת עבודתי שונה לא רק בשל מרכיב התקשור: כל תפישת העולם שלי שונה מהתפישות הטיפוליות המקובלות, אני מבינה את המציאות אחרת ומשתמשת במפגשי הטיפול כדי  לחשוף בפני מטופלי את המציאות הנסתרת המנווטת את דרכם וגם לכדי חבר בין שתי המציאויות: הגלויה והסמויה.

אולם לא מדובר רק על טיפול רגשי: מדובר על האצה של תהליך התפתחות רוחני, לו הסכימו מטופלי ותלמידי כשהסכימו להיחשף לתולדותיו של ה"עצמי" האמיתי שלהם. אירועי המציאות החלו להסתנכרן עם נושאי השיחות שלנו, אתגרים צצו ועלו ולעיתים נדמה היה כי החיים עלו על מסלול מואץ של התקדמות. כפי שאמר אדגר קייסי, עצם הלימוד, שגם אתה הנך ערוץ של רוח יכול בעצמו להיות אמצעי להתעוררות רוחנית.

העבודה שלי משלבת ישן עם חדש, ארצי ורוחני, אקדמי ויומיומי, אך בעיקר- היא מלמדת את חוקי היקום ושופכת אור אחר על מושג המציאות ומתוך כך- על איך להבין את מציאות החיים.

להמלצות וחוות דעת 

"אני מוצאת את הפגישות שלי עם ליאורה כחוויה, כמסלול של פנסים שבכול פעם נדלק לו עוד אחד שמאיר עוד פרט בחיי, בחיי הרגש וההוויה שלי, שמאפשר לי להביט על הדברים שאני עושה, חווה וחושבת בדרך חדשה ולהבין את התנהלותי, את הבחירות שלי והפחדים שלי באור אחר.

אני שמחה ומאושרת על כי אני יכולה היום לסמוך על עצמי, ועל כי אני חשה את החיים כמתנה אחת גדולה ומופלאה…..מה הייתי עושה בלעדייך…." (רעיה, פסיכולוגית).

למידע נוסף אודות טיפול אישי לחץ כאן

תגים של Technorati:‏ ,,,,,,,

Share

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>